PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

ZE ZWIEDZANIEM CHORWACJI I WYPOCZYNKIEM NAD ADRIATYKIEM

od 29 czerwca 2019
do 7 lipca 2019

miejsce: MEDJUGORJE

organizator: witosa

witosa

2018-12-27

TERMIN: 29.06.-07.07.2019 (9 DNI)

> 35 os. = 1990 zł/os. ; > 40 os. = 1890 zł/os.; > 45 os. = 1810 zł/os.; > 50 os. = 1780 zł /os.

DZIEŃ 1 KAHLENBERG

Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Czechy do Austrii. Msza święta na GÓRZE KAHLENBERG w Wiedniu, w pozostającym pod opieką Księży Zmartwychwstańców kościele św. Józefa, który należy do znamienitych miejsc historyczno-kulturowych i przechowuje pamięć o roli Polski i Polaków w historii Europy i chrześcijaństwa. Panorama Wiednia z Góry Kahlenberg. Kontynuacja przejazdu tranzytowego do Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w ok Zagrzebia.

DZIEŃ 2 ZAGRZEB

Śniadanie, przejazd do Zagrzebia i spacer po eleganckiej stolicy Chorwacji: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z grobem bł. Alojze Stepinaca, plac bana Jelačicia, plac i kościół św. Marka, cudownie ocalały w pożarze miasta wizerunek Madonny z Kamiennej Bramy. Msza święta, czas wolny i przyjazd do Medjugorje (Bośnia i Hercegowina) na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 MEDJUGORJE

Śniadanie, całodzienny pobyt w MEDJUGORJE – u Matki Bożej Królowej Pokoju: wspólne wejście na Górę Objawień (modlitwa różańcowa), Niebieski Krzyż, kościół św. Jakuba, czas na indywidualną modlitwę lub mszę świętą w języku polskim. Obiadokolacja i możliwość udziału w nabożeństwach wieczornych: Różaniec, międzynarodowa Msza Święta, Adoracja lub modlitwa o uzdrowienie (według programu na dany dzień tygodnia). Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 4 MEDJUGORJE, MOSTAR

Poranna Droga Krzyżowa na Górę Križevac, po której śniadanie, odpoczynek i wycieczka do MOSTARU – „stolicy” Hercegowiny. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stary Most nad rzeką Neretwą (UNESCO), dzielnica rzemieślnicza Kujundžiluk. Czas na zakupy. Powrót do Medjugorje, obiadokolacja i możliwość udziału w nabożeństwach wieczornych (według programu aktualnego w danym dniu). Nocleg.

DZIEŃ 5 DUBROWNIK

Śniadanie, wycieczka do DUBROWNIKA w Południowej Dalmacji (Chorwacja) – miasta św. Błażeja, tzw. „perły Adriatyku” wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy m.in. Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów, zobaczymy także Kościół św. Błażeja i Studnię Onufrego. Spacer po głównej ulicy Stradun. Czas wolny. Powrót do Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 MAKARSKA

Śniadanie, po którym przejazd do Chorwacji. Msza święta w Sanktuarium VEPRIC k. Makarskiej stworzonym jako miejsce mające wyglądem i otoczeniem nawiązywać do Sanktuarium w Lourdes (ołtarz w naturalnej grocie skalnej). Następnie wypoczynek i czas na rekreację oraz plażowanie w MAKARSKIEJ - słynnej nadadriatyckiej miejscowości Dalmacji. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 SPLIT - TROGIR

Śniadanie, po którym wykwaterowanie i przejazd do Chorwacji. Zwiedzanie Splitu – największego miasta Dalmacji, miasta św. Dujmy Męczennika, ulokowanego na wybrzeżu Adriatyku. Spacer z przewodnikiem po Starówce pod ochroną UNESCO: Pałac Dioklecjana, Katedra św. Dujmy, którą odwiedził Jan Paweł II w 1998 roku, baptysterium, Bramy Miejskie, Pomnik Biskupa Grgura z Ninu popierającego liturgię w języku słowiańskim.. Następnie zwiedzanie Trogiru – miasta dwóch św. Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Ratusz i Loggia Miejska. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

DZIEŃ 8 JEZIORA PLITWICKIE

Śniadanie, po którym przejazd na JEZIORA PLITWICKIE. Ten najstarszy i bez wątpienia jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych Chorwacji umieszczony jest od 1979 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejmuje swoją powierzchnią 16 tarasowo położonych jezior połączonych 92 wodospadami, kaskadami i licznymi strumieniami, wśród których spacer pozostawi wiele niezapomnianych wrażeń. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Zagrzebia.

DZIEŃ 9 MARIJA BISTRICA

Śniadanie, nawiedzenie Chorwackiego Sanktuarium Narodowego w MARIJA BISTRICA: Bazylika Mniejsza (Basilica Minor) z cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Bystrzyckiej – modlitwa przed figurką „Czarnej Madonny” z Dzieciątkiem – Królowej Chorwatów. Spacer po otoczeniu Sanktuarium (ołtarz Polowy, pomnik Papieża Jana Pawła II, Golgota). Msza święta i przejazd do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

- 8 noclegów: 2 noclegi w północnej Chorwacji, 1 noclegi w ok. Splitu (hotele-pensjonaty 2/3* pokoje 2,3-osobowe z łazienkami), 5 noclegów w Medjugorje (pensjonat *** w centrum miejscowości, max. ok. 800 m od kościoła św. Jakuba, pokoje 2-3 osobowe z łazienką, na życzenie ew.: 4-osobowe, rodzinne)

- wyżywienie 2 razy dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji,

- przejazd komfortowym autokarem turystycznym,

- opiekę i informację turystyczną pilota,

- ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 2.000 EUR, BAGAŻ 200 EUR (AXA),

- obowiązkową składkę ustawową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł/os.).

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu, opłaty za obowiązkowych lokalnych przewodników (miasta i park narodowy), taksy klimatycznej, wypożyczenia zestawów tour-guide, wjazdów do miast i innych wydatków programowych - ok. 100 euro (kwota zbierana przez pilota w autokarze),

- napoi do obiadokolacji (w hotelach zazwyczaj dodatkowo płatne, z wyjątkiem Medjugorje),

- dodatkowych ubezpieczeń od chorób przewlekłych i nowotworowych (15 zł/os.) lub / i dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8 % ceny),

- zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (opcja dostępna za dopłatą 500 zł),

- wydatków własnych.

Uwagi do programu:

- Dokument uprawniający do podróży to paszport lub dowód osobisty z aktualną datą ważności (minimum 3 m-ce od daty powrotu do kraju).

- Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy – program realizowany będzie pod opieką ks. Marcina Moja. Każdego dnia będzie możliwość uczestnictwa we Mszy świętej.

- Program jest ramowy i może ulec niewielkim modyfikacjom w zależności od warunków pogodowych lub innych czynników niezależnych i losowych.

- Polecamy zabranie małego odbiornika radiowego ze słuchawkami (lub telefonu komórkowego z opcją radia i słuchawkami) w celu wysłuchania tłumaczenia mszy wieczornej w Medjugorje, adoracji i części ewentualnych spotkań (częstotliwość 92,7 FM)

Zapisy w kancelarii parafialnej do 31.01.2019 r. wraz z zaliczką 300 zł.

Pielgrzymka

N P W Ś C P S
30 31 1 2 3 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 23.01.2019